Wesprzyj nas

…istnieje wiele pomysłów na rozwiązywanie problemów związanych z barierami z którymi borykają się osoby niesłyszące, istnieje także wiele pomysłów innowacyjnych, które mają szanse rozwinąć poziom życia Głuchych w Polsce. Niestety, nie wszystkie pomysły mogą zostać przekute w praktyczne i skuteczne rozwiązania służące Głuchym i osobom słyszącym nawiązującymi z nimi relacje. W chwili obecnej zwłaszcza po ratyfikowaniu przez Polskę 6 września 2012 Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych potrzebna jest wiedza, zwłaszcza wiedza życiowa osób głuchych, będących użytkownikami tych rozwiązań, przede wszystkim osób głuchych na odzień posługujących się polskim językiem migowym (PJM), których głos po dzień dzisiejszy jest niesłyszany. Potrzebna jest rzetelna diagnoza i konsultacja z użytkownikami PJM aby pomysły stały się działaniami dobrymi, służącymi wszystkim.

To właśnie robimy! Nasza organizacja skupia przede wszystkim Głuchych którzy na co dzień zmagają się z niedostępnością przestrzeni, które chcą to zmienić. Chcemy aby to nasz głos był słyszany..

Pomóżcie nam w realizacji naszej misji, która przyczyni się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego wśród Głuchych w Polsce.

Nie mamy jeszcze statusu OPP umożłiwiającego przekazywanie 1% podatku- pracujemy nad tym, jednocześnie zachęcamy do innej formy wsparcia opisanej poniżej.

 

Możesz nam pomóc poprzez wpłacenie darowizny.

Darowiznę można przekazać bezpośrednio na rachunek bankowy naszej Fundacji Instytut Spraw Głuchych  w Banku PEKAO 20 1240 6410 1111 0010 6906 6589

Przekazana darowizna stanowi podstawę do ulgi podatkowej. Osoba fizyczna może w ten sposób odliczyć w zeznaniu podatkowym do 6%, a osoba prawna – do 10% dochodu.

Aby uzyskać ulgę podatkową, należy koniecznie wpisać w tytule przelewu: „DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE”.
 
Możesz zaangażować się w zbiórkę, którą organizujemy na stornie polakpomaga.pl
 
Możesz przekazać nam dary rzeczowe, które przekażemy na akcje.
 
Jeśli chciałbyś osobiście zaangażować się w naszą działalność serdecznie zapraszamy do kontaktu – może znajdziesz u nas swoje miejsce jako wolontariusz!?
W szczególności potrzebujemy osób które:
– zajmują się korektą i redakcją języka polskiego
– tłumaczeniem pomiędzy polskim językiem migowym a językiem polskim
– programistami
– potrafią obsługiwać exel, wyszukiwać informacje w internecie.
Nie posiadasz umiejętności wymienionych powyżej? skontaktuj się z nami i zaoferuj jak możesz nam pomóc. Jesteśmy organizacją która stale się rozwija!
 
Może masz jakiś inny pomysł? Skontaktuj się z nami!