Site icon Instytut Spraw Głuchych

Projekty:

Dostępność z Talipską

Projekt “Dostępność z Talipską” może być nazwany tak z uwagi na zaangażowanie Małgorzaty Talipskiej w działania związane z promocją dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym również dla osób głuchych. Małgorzata Talipska może być kluczową postacią w projekcie ze względu na swoje doświadczenie jako działaczka społeczna, lingwistka migowa i ekspertka ds. dostępności. Jej wkład może obejmować opracowywanie strategii, prowadzenie szkoleń, wspieranie w tworzeniu materiałów dostępnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz promowanie idei dostępności na szeroką skalę. Dlatego nazwa “Dostępność z Talipską” może sugerować, że projekt ten korzysta z wiedzy, doświadczenia i zaangażowania Małgorzaty Talipskiej w dziedzinie dostępności.

Rodzaj dotacji budżetowej: Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Warszawa – miasto otwarte, realizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń.
Nazwa zadania: Dostępność z Talipską
Całkowita wartość zadania: 10.000 zł
Wartość dofinansowania: 10.000 zł


Dostępny wniosek-generator 3 dokumentów dostępnych dla głuchych

Rodzaj dotacji budżetowej: Nabór ofert w trybie art. 19a w zakresie upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji 
Nazwa zadania: Dostępny wniosek-generator 3 dokumentów dostępnych dla głuchych
Całkowita wartość zadania: 10.000 zł
Wartość dofinansowania: 10.000 zł


tlumaczemigowi.pl – Warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego – edycja 2023

Opis:

Rodzaj dotacji budżetowej: Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla tłumaczy języka migowego oraz tłumaczy – przewodników.
Nazwa zadania: tlumaczemigowi.pl – Warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego – edycja 2023
Całkowita wartość zadania: 152.958 zł
Wartość dofinansowania: 138.818 zł


Wielodziedzinowy słownik terminów specjalistycznych PL-PJM

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Celem projektu jest stworzenie aplikacji do wymiany znaków migowych pomiędzy głuchymi specjalistami umożliwiając im rozwój a także dostęp tłumaczy do terminologii specjalistycznej 2022-2023


Język Polski? Język Mój? Tak!

Opis:

Rodzaj dotacji budżetowej: POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE w ramach projektu realizowanego przez SENSE Consulting sp. z o. o.
Nazwa zadania: Język Polski? Język Mój? TAK! – platforma edukacyjna języka polskiego jako języka
obcego
Całkowita wartość zadania:
Wartość dofinansowania:


Dostępny wniosek dla g/Głuchych

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie 2022-2023- Celem projektu jest utworzenie wybranych wzorów dokumentów które są przystępne językowo dla osób głuchych.

Rodzaj dotacji budżetowej:
Nazwa zadania:
Całkowita wartość zadania:
Wartość dofinansowania:


tlumaczemigowi.pl – Warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego

Opis:

Rodzaj dotacji budżetowej: Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla tłumaczy języka migowego oraz tłumaczy – przewodników.
Nazwa zadania: tlumaczemigowi.pl – Warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego
Całkowita wartość zadania: 50.000 zł
Wartość dofinansowania: 47.625 zł


Warszawskie dokumenty dostępne dla Głuchych! tlumaczemigowi.pl  

Opis:

Rodzaj dotacji budżetowej:Małe Dotacje w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych (Wydział Pomocy Osobom z Niepełnosprawnościami): środki na realizację działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w 2022 r.
Nazwa zadania: Warszawskie dokumenty dostępne dla Głuchych! tlumaczemigowi.pl
Całkowita wartość zadania: 10.000 zł
Wartość dofinansowania: 10.000 zł


Głucha Ankieta

Projekt finansowany ze środków finansowych Programu Wiedza Edukacja Rozwój za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie w ramach Inkubatora Dostępności. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego na skale światową prototypu wstępnego narzędzia podnoszącego jakość badań naukowych – a także umożliwiającego wypowiadanie się w “ankietach” Głuchym bezpośrednio, bez udziału tłumaczy w ich naturalnym języku- polskim języku migowym.

Rodzaj dotacji budżetowej:
Nazwa zadania:
Całkowita wartość zadania:
Wartość dofinansowania:


Studenci jako przyszli tłumacze i badacze polskiego języka migowego (PJM) – tlumaczemigowi.pl

projekt finansowany z województwa mazowieckiego, którego celem jest podnoszenie kompetencji studentów filologii polskiego języka migowego.

Rodzaj dotacji budżetowej: Konkurs w obszarze “Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie” w 2022 r.
Nazwa zadania: Studenci jako przyszli tłumacze i badacze polskiego języka migowego (PJM) – tlumaczemigowi.pl
Całkowita wartość zadania: 22.388 zł
Wartość dofinansowania: 20.000 zł


Warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego – 2021 

Opis projektu: Zadanie obejmuje przygotowanie oraz przeprowadzenie szkoleń dla tłumaczy polskiego języka migowego w dwóch modułach: pierwszy moduł będzie dla grupy początkujących tłumaczy, którzy ukończyli kursy na najwyższych poziomach językowych i chcieliby kontynuować naukę w celu przygotowania się do zawodu tłumacza. Drugi moduł będzie przeznaczony dla tłumaczy, którzy już pracują w zawodzie i chcieliby zaktualizować swoją wiedzę, uzupełnić swoje braki i podnieść swoje kompetencje tłumaczeniowe.
W ramach zadania publicznego będą również wykonane ogólnodostępne materiały na stronę internetową tlumaczemigowi.pl – artykuły z ogólną wiedzą, którą powinien mieć każdy tłumacz oraz nagrane scenki rodzajowe przedstawiające dobre praktyki, ale również kwestie sprawiające trudności w pracy tłumacza.

Rodzaj dotacji budżetowej: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych – Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla tłumaczy języka migowego oraz tłumaczy – przewodników.
Nazwa zadania: „Warsztaty dla tłumaczy języka migowego”
Całkowita wartość zadania: 127.918,51 zł
Wartość dofinansowania: 99.807,01 zł


Głusi Aktywni Obywatele

Projekt finansowany z w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG). Projekt ogólnopolski dzięki któremu powstała Rada Głuchych, której członkami są Głusi- osoby komunikujące się na codzień w polskim języku migowym. W skład rady wchodzą Głusi z całej polski ale najliczniejsza jest grupa z Mazowsza ( m.in. Otwock, Warszawa, Wołomin). w trakcie – pierwsza transza rozliczona

Rodzaj dotacji budżetowej: Program dotacyjny “Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy”
Nazwa zadania: „Głusi – aktywni obywatele”
Całkowita wartość zadania: 30.000 euro
Wartość dofinansowania: 30.000 euro


(beta) tlumaczemigowi.pl

Przedsięwzięcie było realizowane dzięki Programowi “wESpół wpieramy ekonomie społeczną” finansowanego przez UBS i koordynowanego przez BORIS w partnerstwie z MCPS. Efektem projektu jest portal tlumaczemigowi.pl który umożliwia kontakt z tłumaczami z rejonu Mazowsza i umówienie ich na tłumaczenie. 4. Głusi Aktywni Obywatele. Projekt finansowany z w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG). Projekt ogólnopolski dzięki któremu powstała Rada Głuchych, której członkami są Głusi- osoby komunikujące się na codzień w polskim języku migowym. W skład rady wchodzą Głusi z całej polski ale najliczniejsza jest grupa z Mazowsza ( m.in. Otwock, Warszawa, Wołomin).

Rodzaj dotacji budżetowej:
Nazwa zadania:
Całkowita wartość zadania:
Wartość dofinansowania:


Instytut Spraw Głuchych – aktywna organizacja, świadomi g/Głusi

Projekt był realizowany w ramach FIO Mazowsze Lokalnie Projekt miał na celu zwiększenie świadomości g/Głuchych. na temat świadomości ich praw językowych zwłaszcza o prawie do uzyskania dofinansowań do tłumaczy oraz pozyskiwania tłumacza w administracji publicznej. Szkolenia były przeznaczone dla osób z Mazowsza. Efektem, który uzyskaliśmy po projekcie to pierwsze próby składania wniosków o dofinansowanie do tłumaczy oraz przyznanie tych dofinansowań.

Rodzaj dotacji budżetowej:
Nazwa zadania:
Całkowita wartość zadania:
Wartość dofinansowania:


Instytut Spraw Głuchych – aktywna organizacja, aktywni g/Głusi

Projekt był realizowany w ramach FIO Mazowsze Lokalnie. Miał na celu promocję kultury Głuchych poprzez prezentację kawałów typowych dla środowiska.

Rodzaj dotacji budżetowej:
Nazwa zadania: Tak, lubię śmiać w PJM
Całkowita wartość zadania: 10.000 zł
Wartość dofinansowania: 10.000 zł

Exit mobile version